Do wykonania badania rezonansem magnetycznym nie są wymagane specjalne przygotowania. Jest to badanie nieinwazyjne oraz całkowicie bezpieczne. Z uwagi na wykorzystywanie podczas badania silnego pola magnetycznego warto zapoznać się z przeciwskazaniami do wykonania badania metodą rezonansu magnetycznego.

 

Idąc na badanie MRI lepiej zrezygnować z makijażu, a także lakieru do włosów, gdyż kosmetyki zawierają często drobiny metali kolorowych. Przed badaniem warto również zapytać lekarza o możliwość przyjmowania leków (przed i po badaniu).

 

Przed wejściem do pomieszczenia, w którym wykonywane jest badanie metodą rezonansu magnetycznego należy usunąć wszystkie metalowe przedmioty np. sprzączki w stanikach, spinki, guziki, usuwalne protezy dentystyczne. Warto pamiętać również o karcie do bankomatu oraz telefonie gdyż mogą one ulec  rozmagnesowaniu oraz zakłócić prawidłowy obraz badania rezonansu.

 

W pomieszczeniu, w którym odbywa się badanie temperatura może dochodzić do 26*C, więc warto ubrać się lekko. Do badania rezonansu magnetycznego nie zdejmuje się ubrania.

 

Do badania nie trzeba być na czczo, jednakże w przypadku podania środka kontrastowego zaleca się aby na 6 godzin przed badaniem nie spożywać pokarmów oraz na 3 godziny przed nie spożywać napojów. Bezpośrednio przed badaniem nie powinno się również palić papierosów.

 

Ciąża nie jest przeciwskazaniem do wykonania badania rezonansu magnetycznego.

 

Przeczytaj także – Przeciwskazania do badania rezonansem

Więcej informacji pod adresem www.akcemed.pl

 


od poniedziałku do czwartku w godz. 7:00 - 20:00
piątek w godz. 7:00 -18:00